Gri Lotus Çiçeği Buhurdanlık

100.10 

Esansiyel yağlarınızın etkisini en yüksek seviyede hissedin. Hem ruhunuza hem de gözünüze hitap eden lotus çiçeği buhurdanlıklarla arınma deneyiminizi zenginleştirin. %100 doğal ve el yapımı buhurdanlıklarımızın farklı renkleri ile yolculuğunuza eşlik etmesine hazır mısınız?

Ürün Özellikleri:

 

  1. Kaliteli seramik hamurundan yüksek dereceli pişirim sonucu üretilmiştir.
  2. %100 yerli üretimdir.
  3. Esansiyel yağları damlattığınız seramik oval kısmın üstüne ve altına sıcaklıktan etkilenmemesi için renkli sır yapılmıştır.
  4. Lake boya ile püskürtme yöntemi kullanılarak renklendirilmiştir.
  5. 10 cm yüksekliğe, 11 cm genişliğe ve 250 g. ile 300 g. arası değişen bir ağırlığa sahiptir.

 

Lotus Bize Ne Söylüyor?

Lotus çiçeği, bataklık ve sulak alanlarda kirli sularda yetişen toprak istemeyen bir bitkidir. Toz tutmayan yaprakları sayesinde en ufak su taneleri ile bile yapraklarını temizleyebilen ve bulunduğu ortamda çok kolay fark edilebilen bir çiçektir. Bu özellikleri Lotus’u, geçmişten günümüze hem ezoterik hem de mistik olarak dini törenlerde ve ritüellerde kullanılıyor olmasına olanak sağlamıştır. Eski zamanlardan bu yana Hinduizm ve Budizm için birçok anlam ifade eden Lotus çiçeği, meditasyonun temel duruşu olan “lotus duruşuna” (padmasana) ismini vermiştir.

Lotus çiçeğinin gece kapanıp gündüz tekrar açması, çiçeğin eski Mısır’da yeniden doğuşun sembolü olarak anılmasına sebebiyet vermiştir. Bunun dışında, yaprakları sakinleştirici ve psikoterapik çaylar yapmak, ritüellerin duygusunu ve odaklanma gücünü arttırmak için rahipler tarafından kullanılmıştır.

Nasıl Kullanılır?

Öncelikle buhurdanlığın üstünde bulunan hafif oval alana bir miktar su ile beraber dilediğiniz uçucu yağlardan 3-5 damla damlatın. (İdeal damla sayısı bulunduğunuz ortamın büyüklüğüne göre değişebilir.) Ardından buhurdanlığın alt kısmında bulunan alana tea-light yerleştirin.

Dikkat Edilmesi Gerekenler:

Esansiyel yağlarınızı kullanırken bir miktar su eklemeniz uçucu yağlarınızın daha dengeli ve uzun bir süre ortama yayılmasını sağlayacaktır. Ayrıca buhurdanlığınızın haznesinin kararmasını önleyecektir.

Suyunuz tükendiğinde asla üstüne su eklemeyin. Sıcaklık etkisi ile eklediğiniz su seramik buhurdanlığınızı çatlatabilir. Buhurdanlığın bir miktar soğumasını bekleyerek tekrar su ekleyebilirsiniz.

Kredi Kartları ile Taksit İmkanı

Bu ürünü kredi kartı ile 9 taksit satın alabilirsiniz.

Ücretsiz Kargo

150 TL ve üzeri alışverişlerde kargo bizden

Stokta

Stok kodu: A00001G Kategoriler: ,

Açıklama

Ürün Bilgileri
Paket İçeriği 1 Adet Gri Lotus Çiçeği Buhurdanlık

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.