Sandal Ağacı Tütsü

80.00 185.00 

Günde en az bir saat sessizliğe zaman ayırın. Buna en az iletişime olduğu kadar ihtiyacınız var. -Şaman Atasözü

Anavatanı Hindistan, Avustralya ve Doğu Endonezya olan Sandal Ağacı; hoş kokusu, ritüellere eşlik etmesi ve tıbbi olarak birçok faydası sebebiyle önemli bir tütsü çeşididir.

Sandal ağacı günümüzde; cilt bakımı, sabun, kozmetik vb.birçok ürün yapımında kullanılır. Bunların dışında; kimi ritüellerde sandal ağacı tozundan yapılan macun kimi zaman baharatlarla karıştırılarak, kimi zaman ise sadece baş aşağı dökülerek kullanılır.

Bazı inançlarda ‘Yaşam Ağacı’ olarak adlandırılan sandal ağacı; yumuşak, odunsu, hafif baharatımsı kokusuyla ruhunuzu rahatlatmanız, huzura bir adım daha yaklaşmanız ve farkındalığınızı arttırmanız için vazgeçilmez bir yardımcıdır.

Sandal Ağacı Tütsü Nasıl Yakılır ?

Öncelikle Sandal Ağacı tütsü çubuklarınızı nemsiz ve kuru ortamlarda tutmaya özen gösterin. Aksi takdirde nemlenen çubuklarınızı tutuşturmakta güçlük çekebilirsiniz. Çubukları tutuşturmak için bir mum veya çakmaktan faydalanabilirsiniz. Ateşi çubuğunuza yaklaşık 45°’lik bir açı ile 30 sn. tutarak yanmasına izin verin ve ardından üfleyin. Közden bir duman akışı yükselecek ve çevreye yayılacaktır. Çubuğunuzu yaktıktan sonra ister elinizde evinizin her köşesinde dolaştırabilir, isterseniz çubuğu bir tütsü tutucuya yerleştirebilirsiniz.

Tütsünüzü tekrar harekete geçirmek isterseniz ara ara nazikçe üflemeniz yeterli olacaktır.

Not: Öd Ağacı, hem tütsüler gibi sürekli yoğun duman verebilecek ve sonuna kadar yanacak bir tütsü değildir. Dumanı oldukça etkili ve yoğundur. Uzun süreli dumanlanma istiyorsanız ara ara üfleyerek tütsünüzü harekete geçirmeyi deneyebilirsiniz. Tütsüleme işleminizi bitirdiğinizde tütsünüzü yanmaz bir kaseye koymayı unutmayınız.

Kredi Kartları ile Taksit İmkanı

Bu ürünü kredi kartı ile 9 taksit satın alabilirsiniz.

Ücretsiz Kargo

150 TL ve üzeri alışverişlerde kargo bizden

Temizle

Açıklama

Ürün Bilgileri
Paket İçeriği Seçtiğiniz Gramda Sandal Ağacı Tütsü

Ek bilgi

Gram

40, 50, 100

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.